Lapsang souchong

Lapsang souchong jest herbatą nietypową o czym wie każdy kto jej próbował choć raz. Na jej odmienność wpływa sposób w jaki jest ona suszona. Mianowicie, do tego procesu niezbędne jest ognisko rozpalone na drewnie sosnowym lub cedrowym. Herbatę lapsang souchong wędzi się nad ogniskiem wskutek czego otrzymuje ona niepowtarzalny, dymny aromat.  Ta czarna herbata ma wielu zwolenników, lecz przez niektórych herbaciarzy nie jest ceniona.

Dobrym towarzystwem, według niektórych, dla herbaty lapsang souchong jest mleko i cukier, które nadają jej wyjątkowego charakteru i odkrywają jej głębię.

Lapsang Souchong

Lapsang Souchong

Reklamy

4 responses

  1. Lapsang souchong to ewenement wśród herbat. Znam ludzi którzy lapsanga uwielbiają, znam takich, którzy go nie cierpią. Ja jestem jednak po środku, czasami go kupuję, a potem piję raz na jakiś czas, gdy najdzie mnie ochota.

  2. Co jak co ale Lapsang souchong to świetna czarna herbata. Piłem kilka z różnych źródeł i przyznaję, że lapsang lapsangowi nie równy, dlatego trzeba szukać najlepszego dostawcy.

    Lepiej nie zrażać się po pierwszym niepowodzeniu, bo lapsang souchong to herbata, która jest warta zachodu.

  3. A piliście Rosyjską Karawanę? Z tego co wiem zawiera ona w sobie Lapsanga souchonga i jeszcze inną herbatę, chyba Keemun. Dymny aromat nie jest taki mocny, dla mnie jest jeszcze lepsza od Lapsanga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s